×

Akrilik Zemin Kaplama (Acryflex)

ACRYFLEX T (Saf Akrilik Polimer Bazlı Spor Zemin Kaplamaları)

ACRYFLEX T markalı %100 Saf Akrilik Terpolimer bazlı, başta tenis olmak üzere çok amaçlı olarak kullanılan sistemimiz Türkiye’de üretilmiş ilk ITF sertifikalı sistem olup 2001 yılından beri tüm ITF sertifika gruplarında üretilmektedir.

 

ACRYFLEX T yüksek performanslı Saf Akrilik Polimer kombinasyonları ile üretilmektedir. UV dayanımı yüksek renk haslığı son derece stabil pigmentlerle üretildiğinden uzun yıllar ilk günkü keskin ve parlak renklerini korur. 

 

ACRYFLEX T sadece tenis kortlarının değil, aynı zamanda çok amaçlı iç ve dış alan spor zeminlerinin de mükemmel bir alternatifidir.

 

Tüm ürün guruplarımız gerekli ISO 9001-2015, ISO 14000-2015, ISO 45001-2018 kalite güvence proseslerine uygun olarak titiz bir üretim süreci takip edilerek üretilmekte, kapsamlı 5S laboratuvarlarımızda kalibre edilmiş test cihazlarımızda kalite kontrolleri yapılmaktadır.

Akrilik Zemin Kaplama Sistemleri

ACRYFLEX T Akrilik spor zemin kaplama sistemi, doğrudan beton veya asfalt bir zemin üzerine uygulanan multi faz saf akrilik bazlı bileşenlerin oluşturduğu bir spor zemin kaplamasıdır.

 

ACRYFLEXT T Basketbol, ​​badminton, futsal, netbol, ​​voleybol, tenis, padel veya çok amaçlı kort, paten saha zemini gibi açık ve kapalı alanlarda kullanıma uygun, yüksek performanslı ve uzun ömürlü bir sistemdir. Yüksek dayanımlı, 100% Saf akrilik bazlı ve mükemmel ışık haslığına sahip pigment içeriği formülasyonlar ile oluşturulmuş

 

ACRYFLEX T sistem komponentleri ihtiyaç duyulan spor zeminlerinde bugüne kadar başarıyla uygulanmaktadır.

 

Bir spor aktivitesinden beklenen oyun performansı spor sahası yapımında önemli bir faktör haline gelmiştir. ACRYFLEX T Akrilik Zemin Kaplama Sistemi, homojen bir oyun alanı, doğru ve tutarlı oyun hızı ve oyunculara hem ıslak hem de kuru koşullarda mükemmel kayma direncine sahip zeminler sağlar. Akrilik oyun yüzeyi, kurulum sırasında oyuna ve sporcunun tercihine göre hızlı, orta-hızlı, orta, orta-yavaş veya yavaş tempoya ayarlanabilir.

 

ACRYFLEX T Akrilik Kaplama Sistemi tüm hava koşullarına dayanıklı, uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Asfalt veya beton üzerine uygulanan ACRYFLEX T Akrilik Kaplama Sistemi, aynı zamanda mevcut altyapıyı UV, sert hava ve iklim, oksidasyon ve aşınmadan korur.

 

ACRYFLEX T Akrilik Kaplama Sistemi, her müşterinin ihtiyaçlarını ve bütçesini karşılamak için 5 farklı oyun hızında ürtetilmiştir. ACRYFLEX T Akrilik Zemin Kaplama Sistemi, dayanıklılığı, oynanabilirliği ve minimum bakım ihtiyacı ile uluslararası gereklilikleri karşılamış sertifikalara sahiptir.

 

Sahanız ile ilgili ihtiyaç ve beklentilerinize uygun sistem seçimleri belirlemek için UNİCA teknik destek departmanı size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Akrilik Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

ACRYFLEX T Akrilik Zemin Kaplama asfalt veya beton zeminler üzerine uygulanır. Fakat yüksek performans ve uzun ömür istendiğinde asfalt zeminler ideal altyapı oluştururlar. Tüm Sentetik kaplama sistemlerinde olduğu gibi önce temiz, sağlam bir altyapı gereklidir. Zeminin asfalt veya beton olmasına bağlı olarak uygun astarlar ile üzerine gelecek katlar için adezyon yüzeyi oluşturulur. Daha sonra zemin diğer Akrilik bazlı tesviye komponenti ile tesviye edilir. Eğer esneklik isteniyorsa akrilik bazlı kauçuk granül dolgu içeren komponent ile istenilen esneklik kazandırılır. Son olarak istenilen renk kombinasyonlarında renklendirilmiş tekstüre sonkat komponentler ile zemin sistemi gerçekleşmiş olur. Saha çizgileri belirlenen spor sahasına göre standartlara uygun olarak yapılarak Akrilik Zemin Kaplama uygulaması bitirilir.
 

Akrilik Zemin Kaplama Nedir?

Akrilik lateks bazlı spor zemini, akrilik ve lateks polimerlerin bir kombinasyonundan yapılan bir tür spor zemini anlamına gelir. Spor tesisleri için yaygın ve ekonomik bir seçim olup basketbol, ​​voleybol ve jimnastik gibi çeşitli sporlar için kullanılır. Akrilik lateks içerik, zemini yüksek spor ve oyun performansına uygun hale getirerek mükemmel dayanıklılık ve esneklik sağlar. Yüzey tipik olarak esnekliği sağlamak için bir kauçuk tabakası ile desteklenir, bu da üzerinde oynamayı daha rahat hale getirir ve yaralanma riskini azaltır. Yüksek performanslı çok fazlı akrilik polimer esaslı renkli son katlar, tüm sisteme kaymazlık özelliği kazandırır ve şoku emer. Bu özelliklerinden dolayı başta tenis olmak üzere çok çeşitli spor aktiviteleri için idealdir.
 

Akrilik Zemin Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akrilik bazlı spor zemin kaplaması sisteminin uygulanması sırasında dikkat edilmesi gerekenler tipik olarak aşağıdaki adımları içerir:

Alt zeminin hazırlanması: Alt zemin temiz, kuru, düz ve herhangi bir kalıntıdan arındırılmış olmalıdır. Eski kaplama veya yapıştırıcılar yüzeyden arındırılmalı, zemin hataları, zemin hasarları ve çatlaklar onarılmalıdır.
 

Astarlama: Alt zeminin astarlanması, üzerine gelecek sistem komponentlerinin yapışmasına yardımcı olur ve pürüzsüz, düzgün bir yüzey sağlar.
 

Uygulama mutlaka deneyimli uygulama ekipleri ve ekipmanları ile yapılmalıdır. Bu konuda detay bilgileri UNİCA teknik departmanı ile iletişime geçerek alabilirsiniz.
 

Akrilik Zemin Kaplama Uygulama Süreci

Akrilik zemin kaplama uygulama süreci seçilen sistemin özellikleri, mevcut hava koşullarına bağlı olarak değişmektedir. Tipik olarak aşağıda belirtilen açıklamalar sürecin temel adımlarıdır.

  • Beton ya da asfalt altyapı seçimi
  • Yüzey hazırlığı
  • Sistem seçimi
  • Astar uygulaması
  • Yüzey tesviyesi
  • Esnek sistem uygulaması
  • Renk kombinasyonlarının belirlenmesi ve uygulaması
  • Saha çizgilerinin belirlenmesi ve uygulanması
     

Akrilik Zemin Kaplama Fiyatları

Akrilik zemin kaplama fiyatları pek çok alternatif sistem seçimine bağlı olduğundan projenizi belirterek UNİCA satış departmanı ile irtibat kurup doğru maliyet ve fiyatları öğrenebilirsiniz.