Firma Profili

 
2001 yılında İstanbul’da kurulan firmamız, BOYTEM BOYA VE KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (UNICA), akrilik ve poliüretan esaslı spor zemin, epoksi esaslı endüstriyel zemin kaplamaları ve antikorozif boya üretimi yapmaktadır.
 
Akrilik & PU  Esaslı Spor Zemin Kaplama Sistemleri
 
Firmamız akrilik spor zemin sistemleri ile ilgili olarak ve özellikle de hali hazırda yurtdışından ithal edilerek burada uygulaması yapılan tenis kortu sistemlerinin tamamının Türkiye’de üretilmesine dönük olarak gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlamıştır. 
 
2001 yılının haziran ayından itibaren İstanbul’daki fabrikamizdan sistem olarak üretim ve satışını sürdürmekteyiz. 
 
2004 yılından itibaren ise Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından sertifikalandırılan ACRYFLEX-T markalı sistemlerimiz bu konuda dünyadaki ilk Türk markasıdır.
 
L’UNICFLEX tescilli markasıyla kapalı alan basketbol, voleybol, hentbol, açık alan atletizm pist zemin kaplamaları konusunda spesifik taleplere cevap veren sistemlerimiz FIBA ve IAAF gerekliliklerini karşılamaktadır.
 
UNICA bu konuda talebi olan firmalara proje bazında danışmanlık ve fizibilite çalışmalarını da yapmaktadır.
 
Epoxy Esaslı Zemin Kaplamaları
 
UNICA olarak özellikle ağır hizmet ve endüstriyel üretim yapan firmaları kendisine müşteri  grubu  olarak belirlemiş, spesifik boya ve kaplama üretimine ağırlık vererek bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir. Gıda, tekstil, petrokimya sektörleri başta olmak üzere endüstriyel üretimin yapıldığı her sektörde geniş uygulama alanı bulmaktadir.
 
Ağır sanayi ve endüstriyel üretimin yapıldığı fabrikalarda, üretimin kalitesini doğrudan ekileyen bir faktör olan zemin kaplamaları üretimin kalitesini arttırmakta, zeminin uzun yıllar mekanik ve kimyasal dayanımı sağlanmaktadır. 
Özellikle tozumanın istenmediği tekstil, gıda ve hastane alanında ya da mekanik dayanımın istendiği ağır makina ve techizat üretiminin yapıldığı fabrika zeminlerinde veya ağır kimyasal etkilere maruz kalan boyahaneler, ilaç üretim tesisleri, petrokimya tesislerinin zeminlerinde uygulama alanı bulan epoki zemin kaplamaları kurumlara orta ve uzun vadede üretim performansı, ürün kalitesi, uluslararası standartlara uygunluk ve maliyet avantajları sağlamaktadır.
 
UNICA, Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve CE belgeli bir firma olup, standart gereklilikleri tüm birimlerinde titizlikle uygulamakta ve %100 müşteri memnuniyetini asıl amaç olarak benimsemektedir.
 
UNICA olarak amacımız dünya standartlarında yüksek teknoloji ürünlerini Türkiye'de üretmek ve bu ürünleri endüstriyel kurum ve kuruluşların hizmetine sunmaktır. Bunun yanısıra UNICA 2004 yılı itibariyle akrilik ve PU  esaslı spor zemin ve epoksi zemin kaplamalarının 40'tan fazla ülkeye ihracaatlarını gerçekleştirmeye başlamış ve uluslararası ticarette de yerini saglamlaştırma yönüde çalışmalarını sürdürmektedir.