L´unicflex PU İç Alan Kaplama Prosedürü

L´unicflex PU İç Alan Kaplama Prosedürü
L'unicflex Indoor Uygulama Prosedürü
 
L'unicflex Indoor'un uygulanacağı zemin herşeyden önce sağlam, kuru, üzerinde oluşacak trafiğe dayanıklı, gevşek beton veya şap tabakalarından arındırılmış, sistemin yüzeye yapışmasını engelleyecek, yağ, kauçuk lastik izleri ve eski boyalar varsa yüzeyden temizlenmiş olmalıdır. Beton yüzey olması halinde , yüzey bağıl nemi %4 ü aşmamalıdır.. Buna bağlı olarak yüzey sıcaklığının şebnem noktası olan 3 C nin üzerinde olması gereklidir.
 
ASTAR UYGULAMASI
UNIPU 045 1K/UNIPU 060 1K
 
Beton zemin olması halinde UNIPU 045 1K Tek komponentli PU astar sonraki katlara iyi bir adhezyon sağlaması için mutlaka kullanılmalıdır. Asfalt altyapı için herhangi bir primer uygulaması gerekli değildir. Uygulama rulo ile yapılabildiği gibi fırça ya da düşük basınçlı bir havasız tabanca ile de yapılabilir. Daha detaylı kullanımı için lütfen ilgili UNIPU 045 1K ürün bilgi föyüne bakınız.
 
YAPIŞTIRICI UYGULAMASI
UNIPU 030 2K
 
UNIPU 030 2K , çift komponentli bir PU yapıştırıcı olup, hazır rulo kauçuk ped lerin zemine sabitlenmesinde kullanılır. UNIPU 030 2K  astarlanmış zemin üzerine dişli mala ile uygulanarak , hazır rulo ped ler zemine serilir. Dikkat edilmesi gerekli husus; mutlaka kaçuk pedlerin birbirine bitiştiği derz hattı boyunca ağırlık koyarak özellike derz hattının tümüyle zemine yapışmasını sağlamaktır. Bu işlemin ardından 1 saat sonra(hava sıcaklığına bağlı olarak bu süre uzayabilir) 50 kg lık bir silindir yardımıyla zemine sabitlenmiş rulo pedlerin üzerinden geçilmek suretiyle muhtemel yapışmayan bölgelerin sabitlenmesi sağlanmış olur..Kauçuk ped üzerindeki ağırlıklar UNIPU 030 2K tamamen kürlenene kadar muhafaza edilmelidir.. Bu süre muhtemelen 16-24 saatdir.
 
DOLGU ASTARI UYGULAMASI
UNIPU SEALER 2K
 
Zemine sabitlenmiş kauçuk rulo pedler yüzeylerinde gözenekler içerir. Bu gözeneklerin daha sonra üzerine gelecek PU ELASTIC SELFLEVELLING 2K uygulaması için , doldurulması , tesviye edilmesi gereklidir.. UNIPU SEALER 2K bu amaçla formüle edilmiş tiksotropik bir dolgu malzemesidir. Düz çelik mala yardımıyla zemine sıyrılarak uygulanır ve tüm gözenekler kapatılmış olur.. Diğer uygulamalar gibi bu uygulamanın  kürlenmesi için 16-24 saat bir zaman beklemek gereklidir. Kauçuk ped üreticileri farklı granülimetrik kauçuk kullanabildiklerinden UNIPU SEALER 2K sarfiyatı beklenenin üzerinde olabilir. ancak bu sarfiyat gözenek yapısına bağlı olarak 0,5-0,8 kg /m2 olabilir.
 
AKIŞKAN PU  UYGULAMASI
PU ELASTIC SELFLEVELLING 2K
 
PU ELASTIC 2K, dolgu katı yapılmış ve kürlenmiş zemine iki kerede yapılması uygundur.. Dişli Çelik Mala veya Squeegee ile uygulanır. Malzeme son derece düşük viskoziteye sahip olduğundan kolayca yayılır ve son derece düzgün bir yüzey oluşturur. Muhtemel hava kabarcıkları oluşumuna tedbir olarak kirpi rulo ile üzerinden geçilmesinde büyük fayda vardır. Uygulama detayı için lütfen ürün bilgi föyüne başvurunuz.
 
 
MAT SONKAT UYGULAMASI
PU FLEX MAT TOPCOAT 2K
 
Son olarak 2 komponentli Mat sonkat pu malzeme ile kısa tüylü kaliteli bir post rulo veya tiftik rulo  kullanılarak zemine uygulanır. Rulo izlerinin kalmamasına dikkat ederek işlem bitirilir..Bu işlem Rulo ile yapılabildiği gibi düşük basınçlı havasız tabanca ile de uygulanabilir. ortalama sarfiyat 0,2-0,25 kg/m2 civarındadır..