×

SPOR ZEMİN KAPLAMA

Spor Zemin Kaplama

Spor zemin kaplamalar yapılacak aktivitenin performansına ve yoğunluğuna uygun olarak çeşitli zemin kaplama ürünlerinden yardım alınarak yapılmaktadır. Aşağıdaki ürün grupları da bunlardan bir kaçıdır.

Kauçuk zemin

Geri dönüştürülmüş kauçuktan yapılmıştır, mükemmel darbe emilimi ve kayma direnci sağlar. Yürüme ve hareket esnasında ses emici özelliği ile konforludur. Uzun ömürlü ve kolay temizlenebilen özelliği ile avantajlıdır. 

Poliüretan Zeminler

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan PU sistemler uzun ömürlü ve az bakım gerektiren sistemler olup, uluslararası spor zemin standartlarına uygun konforlu ve yüksek performanslı sistemlerdir. Basketbol, voleybol, handball, badminton, salon futbolu gibi sporların zemini olarak yıllardır uygulanmaktadır.

Akrilik zeminler

Akrilik su bazlı spor zemin kaplamaları düşük VOC değerli sistemler olup, açık yada kapalı alanlarda kolaylıkla uygulanabilen ekonomik, az bakım gerektiren uzun ömürlü çok fonksiyonlu spor zemin kaplamalarıdır.


Parke döşeme

Güvenlik ve performans açısından basketol ve voleybol sahalarında yaygın olarak kullanılır, masif ahşaptan üretilen ürünler döşemede kullanılmakta olup, uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Vinil döşeme

Sentetik malzemeler kullanılarak üretilen vinil döşeme ürünleri, farklı kalınlık ve dokularda alternatiflere sahip olup, her mekanın zemin dekorasyonuna uygun çözümler sunar. Parke için uygun maliyetli bir alternatif olup, vinil döşemenin kurulumu ve bakımı kolaydır.

Birbirine kenetlenen köpük karolar
Hafif ve kurulumu kolay olan köpük karolar, dövüş sanatları ve jimnastik tesisleri için popüler bir seçimdir. Renkli ve dayanıklı köpük katmanları sayesinde darbe ve ses emme özelliğine sahiptir.

Suni çim
Doğal çimi taklit edecek şekilde tasarlanmış sentetik malzemelerden yapılan suni çim, golf, kriket ve hokey gibi sporlar için yumuşak ve dolgulu bir oyun yüzeyi sağlar. Az bakım gerektirir, bu da onu futbol ve futbol gibi açık hava sporları için ideal kılar.

Beton döşeme
Güçlü ve dayanıklı, beton döşeme genellikle paten parklarında ve açık hava basketbol sahalarında kullanılır.

Her tür spor zemin kaplama malzemesinin kendine özgü özellikleri vardır ve en iyi seçim, yapılan spor, çevre ve bütçe gibi faktörlere bağlı olacaktır.