×

Hakkımızda

2001 yılında istanbul’da kurulmuş olan UNİCA endüstriyel ve spor zemin kaplamaları üretimine başlamış, yıllar süresince AR-GE tabanlı ürün geliştirme altyapısını oluşturmuş ve müşteri odaklı ürünler üretmeye devam etmiştir.

 

ITF sertifikalı ilk spor zemin sistemlerinin Türkiye’deki ilk ve tek üreticisi olan UNİCA, yenilikçi ve çevreci yaklaşımı ile yenilenebilir temel kimyasal girdileri maksimum düzeyde kullanarak doğaya da katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Firmamızın ürün segmenti; Endüstriyel amaçlı ağır hizmet boya ve kaplamaları, Spor zemin sistemleri, Poliüretan ve Poliüretan dispersiyon bazlı yeni nesil özel amaçlı boyalarıdır.

 

Özellikle Spor Zemin Kaplamaları konusunda Türkiye’nin ilk üretici firması olan UNİCA, tüm sistem komponentlerini Düzce’deki 3000 m2 kapalı alanda kurulu modern üretim tesislerinde üretmekte, S5 standartlarındaki 200 m2 modern donanımlı laboratuvarlarında gerekli tüm uluslararası test standartlarıyla gerekli kalite kontrol prosedürlerinden sonra müşterilerine güvenle ulaştırmaktadır.

 

UNICA, 22 yılı aşkın bir süredir üretici olarak endüstriyel ve spor zemin kaplamaları pazarında yer almaktadır. Firmamızın Ar-Ge odaklı/nitelikli bir firma olması bizi sektördeki diğer firmalardan ayıran en belirgin özelliğimizdir. Bu sayede müşteri ihtiyaçlarına odaklı ürün ve sistemler geliştirebilen firmamız Türkiye’nin sektöründe önde gelen ihracatçı firması olup dünya çapında 50'den fazla ülkede tanınan ürünleri ve markalarıyla ticari faaliyetlerini başarıyla devam ettirmektedir.

Hakkımızda