×

L´unicflex PU İç Alan Kaplama Prosedürü

L´unicflex PU İç Alan Kaplama Prosedürü
Uygulama Genel Açıklama

L’unicflex multi iki farklı uygulama katından oluşan, sahada hazırlanarak uygulanan , geçirgen, renklendirilmiş, esnek poliüretan atletizm pisti zemin kaplamasıdır. Tavsiye edilen toplam minimum uygulama kalınlığı 13 mm dir. Alt kaplama siyah geri dönüşüm kauçuk granüllerin poliüretan bağlayıcı UNIPU 030 1K ( Tek Komponentli Poliüretan) ile karışımından oluşur. 8 ila 10 mm kalınlıklarda dökülen bu karışımın kurumasını takiben UNIPU SEALER 2K ile yüzey trete edilerek , UNIPU 901 2K selflevelling ve EPDM granüllerin serpilip ıslak UNIPU 901 2K üzerine fikse edilmesiyle son bulur. En son olarak gerekli kulvar çizgileri özel ekipmanı ile uygulanarak işlem bitirilir.

Uygulama Prosedürü

Öncelikle mevcut asfalt yüzey, tamamen ıslatılarak lokal kot farkları, çöküntüler, çukurlar tespit edilmeli, tespit edilen bu bölgeler iki komponentli PU tamir kitleri ile tamir edilmelidi.

L’unicflex Multi Uygulama Prosedürü

Asfalt zeminin tamamen kuru, temiz olduğundan emin olduktan sonra zemindeki olası çamur, taş, çakıl, kum, yaprak gibi tüm yabancı cisim ve kalıntılar süpürme, kazıma veya üfleyici bir ekipman yardımıyla zeminden uzaklaştırılmalıdır.

Astar Uygulaması UNIPU 045/060 1K

Bir sprey makinası kullanılarak 0,150 kg/m2 teorik sarfiyat göz önüne alınarak Asfalt zemine uygulanacaktır. Bir sonraki kat için mutlaka UNIPU 045/060 1K uygulamasının tamamen kurumasını beklemek gerekir.

UNIPU 030 1K ve Kauçuk Granül Uygulaması

UNIPU 030 1K Tek komponentli poliüretan bağlayıcı ve 1-3 mm granülimetrik siyah geri dönüşüm kauçuk granüller bir karıştırıcı da 100 birim granül+23 birim UNIPU 030 1K olacak şekilde karıştırılarak asfalt zemine serme ekipmanı(Finisher- Paver Machine) yardımıyla istenilen kalınlıkta dökülür, sıkıştırılır ve tesviye edilir. Bu kaplamanın kürlenmesi hava şartlarına bağlı olup sıcaklık, nem değerlerine göre değişmekle beraber normal süre 12-16 saat arasındadır.

Dolgu & Yüzey Tesviye UNIPU SEALER 2K Uygulaması.

UNIPU SEALER 2K asfalt zemine uygulanmış kauçuk granül+PU bağlayıcı yüzeyindeki gözenekleri kapatmak, tesviye etmek, doldurmak için kullanılır. İki komponentli olan ürün A ve B komponentleri karıştırılmak suretiyle zemine düz sırtlı çelik mala yardımıyla uygulanır. Eğer kauçuk granüller arasındaki boşluklar fazla ise UNIPU SEALER 2K ya 0,5-1,2 mm EPDM toz % 2-5 ilave edilmek suretiyle akıcılığı ayarlanmak suretiyle uygulanır.

Son Kat UNIPU 901 2K

UNIPU 901 2K Elastik kendi kendine yayılabilen iki komponentli poliüretan bir atletizm pisti zemin kaplama son kat malzemesidir. UNIPU SEALER 2K tamamen kuruduktan sonra, UNIPU 901 2K A ve B komponentleri karıştırılarak zemine 2-3 mm tarak çelik mala yardımıyla zemine uygulanır ve hemen arkasından istenilen renkte 1-3 veya 1-4 mm EPDM UNIPU 901 2K yüzeyini tamamen örtecek şekilde serpilerek işlem bitirilir. EPDM partiküllerin zeminde UNIPU 901 2K kaplama üzerine tespiti için bir silindir yardımıyla EPDM serpilen yüzey üzerinden geçilir.

İşaretleme UNIPU OVERLINE 2K

EPDM serpilmiş yüzeyler kuruduktan sonra yapışmamış EPDM partiküller sanayi tipi bir vakum yardımıyla yüzeyden alınır ve işaretleme için UNIPU OVERLINE 2K, A ve B komponentleri karıştırılarak bu iş için özel olarak üretilmiş uygulama ekipmanı yardımıyla çizgi ve işaretlemeler yapılır.

Uygulama Videosu
Uygulama Galerisi